Next Generation Gaming - Türk Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GERİ DÖNDÜM !

2 posters

GERİ DÖNDÜM ! Empty GERİ DÖNDÜM !

Mesaj  MertGuzeldal Paz Ocak 09, 2011 1:14 pm

SELAM ARKADAŞLAR !
Güzel Serverimize inşallah geri döneceğim. Banlandım ama tekrar iyi olabileceğime inanıyorum. Artık güncel haberleri sizden alacağım. Neyse asıl konu başka şu an

Size silah grafik yaması vereceğim silahlarınızın grafikleri mütiş oluyor..
Fotograf ile koymayacağım ama çok iyi anlatmaya çalıştım şimdi aşşağıyı takip edin -.-

İlk önce alltaki linkten IMG Tools adlı Programı indirin.(Birazdan sayfamızda silahların değişmiş SS lerini paylaşacağım.)
http://www.fileserve.com/file/PQCbjXn
Şimdide aşşağıdan Silah mod'unu indiriniz.
http://www.2shared.com/file/K5S16zDE/Weapon_Mods.html
1)Şimdi iki linkide indirdikten sonra Weapons mod'u dizine çıkartıyoruz...
2)IMG Tools'un exe'sini açıyoruz ve Weapons mod ile beraber arka planda oluyor.
3)Şimdi.. Weapons mod'u dizine çıkartmıştık. Ordan yamalayacağımız silahın adını buluyoruz (Bazı silahlar NG de yok ama işinize yarar Wink)
4)Atıyorum.. İlk olarak AK47(Kalasnikovf) var. Oraya tıkladığınızda Jastreb Weapons New texture VB. şeyler çıkıyor, onların HEPSI AK47 için yapılmış grafik modlarıdır , biz bunlardan birini yükleyeceğiz ama hangisi en güzel diye merak etmeyin ben hepsini denedim. Miline's olanlar engüzelleridir O yüzden yüklerken Weapons mod dan Miline nın içine girip yeni modun resmine bakın eğer miline yoksa başka birtanesini yaparsınız Very Happy.
5)IMG Tools programının penceresinde aynen şunu takip edin : ( File > Open yapıp GTA SA'nın içindeki Models dosyasınında içindeki gta3.img Dosyasını hedef gösterin Önünüze birsürü yazılar gelecektir.
6)IMG Toolsu küçükltüp , Weapons mod'dan AK47'nin modlarının içinden yapıcağımızı seçiyoruz (Ki size olanlarda Milinea'yı öneririm o yoksa Resident Evil Oda yoksa new texture xD) ve giriyoruz. orda ".txd , .dff" dosyaları olmak üzere ikişer dosya var.Mesela AK47'ninkinin içinde ak47.txd yazıyor , bakıyorsunuz neymiş ? ak47.txd imiş. (tabi dff yide)
7)IMG Tools pencere'sini açıyoruz ve F2 ye tıklıyoruz ve "ak47.txd yazıyoruz".
Onun içinden dosyayı bulacak ve bulduğu zaman ona sağ tıklayıp "Commands > Replace" yapıp hedef olarak AK47 için seçtiğiniz modun içindeki "ak47.txd" yi gösterin. ardından tekrar F2 ye basıp bu seferde ak47.dff yi aratın. Onuda replace yaparak seçtiğiniz modun içindeki ak47.dff ye yönlendirin..
8)2 Replace işlemide bittikten sonra "Commands > Rebuild Archieve" diyip sürenin dolmasını bekliyoruz.
9)Süre bitti ! AK47 nin yaması tamamlanmış oldu. txd ve dff leri başka silahlar için replace yapıp yapıp diğerlerinide mod edebilirsiniz.

Notlar:
1)Uzun gibi görünüyor ama yazıda öyle yoksa replace falan yapması 1 dakika sürer yada sürmez.
2)Ben burda txd ve dff ler için AK47 silahını örnek gösterdim. Bu aşamaları her silah için yapın.
3)AK47'de olduğu gibi hersilahın txd ve dff sinin adı silahın kendisi olmayabilir. O yüzden Weapons mod'dan txd ve dff sinin tam adına bakın.
4)Tüm modları bitirmek zor ama gerçekten buna değecek bir yamadır.

Bu kadar ! Oh çekebiliriz ! Very Happy

Emeğe saygı ! >>> Selamlar ! "Mert" !

MertGuzeldal

REP GÜCÜ : 4

GERİ DÖNDÜM ! Empty Geri: GERİ DÖNDÜM !

Mesaj  Ramazan_Aliyev Paz Ocak 09, 2011 3:15 pm

Çok güzel ve faydalı bir konu!! Sağol Mert
Ramazan_Aliyev
Ramazan_Aliyev
Hakan
Hakan

REP GÜCÜ : 7